kwiaty na ślub

Oprawa kwiatowa ślubu. Jak ją dobrać?

Wymarzony ślub to nie tylko biała sukienka, piękny kościół oraz zaproszeni goście. To również małe dodatki, takie jak kwiaty, które nadają całej ceremonii jeszcze więcej elegancji. Klasycznym wyborem są róże, dalie, peonie oraz orchidee. Jakie jeszcze gatunki sprawdzą się podczas ślubu? Czym się kierować przy wyborze oprawy kwiatowej?

Piękne i trwałe kompozycje kwiatowe

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze kwiatów jest ich kolorystyka. Warto je dopasować według własnych preferencji uwzględniając przy tym odcień sukni ślubnej panny młodej. Uniwersalnym wyborem jest połączenie pastelowych kwiatów z jednym, kontrastowym dodatkiem. Warto w tym przypadku skorzystać z pomocy florystki, która dobierze ślubną oprawę kwiatową pod zaplanowany wystrój całej ceremonii. Równie ważna jest trwałość kwiatów. W tym celu należy wziąć pod uwagę porę roku, podczas której odbędzie się ślub. W sezonie letnim sprawdzą się dekoracje z róż, eustomy oraz gipsówki, natomiast w chłodniejsze dni warto rozważyć użycie hortensji oraz goździków.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Każda panna młoda powinna mieć bukiet dopasowany do jej urody i upodobań. W tym przypadku ważna jest nie tylko kolorystyka i gatunek kwiatów, ale również kształt kompozycji oraz intensywność zapachu. Najbardziej pachnące są frezje, lilie, bzy, gardenie i konwalie. Dodatkowo warto pamiętać, że bukiet ślubny powinien składać się z nieparzystej liczby kwiatów. Oprócz tego należy też zadbać o kwiaty do butonierki dla pana młodego, przyozdobienie kościoła, dekoracje sali oraz ozdoby samochodu. Ich odpowiednie dobranie zależy od:

  • Budżetu
  • Stylu i motywu przewodniego całej ceremonii
  • Miejsca ślubu
  • Czasu dostarczenia kwiatów
No Comments

Post A Comment