Oprawa ceremonii  ślubnej

Jak dobrać oprawę muzyczną na wesele?

Wszystkie formalności związane ze ślubem powinny rozpocząć się od ustalenia daty oraz wyboru odpowiedniej sali. Z kolei następnym elementem jest zadbanie o odpowiednią muzyczną oprawę. To właśnie od muzyki zależy, czy goście będą bawić się na parkiecie do samego rana. Bardzo często w kompetencjach tych osób znajduje się tworzenie programu oraz organizacja różnego rodzaju zabaw.

Zespół czy DJ

Jednym z kluczowych elementów wesela jest odpowiednia oprawa muzyczna. Pamiętajmy, że impreza ma spodobać się gościom, gdyż to zapewni nam zabawę do białego rana. Oczywiście musimy zastanowić się, czy wybrać usługi świadczone przez zespół, czy też DJ. Z pewnością każda weselna oprawa muzyczna ma swoje zalety. Zespół zajmie się wykonywaniem muzyki na żywo, jednak aranżacja utworów może odbiegać znacznie od oryginalnego brzmienia. Z kolei DJ zapewni oryginalne brzmienie, jednak muzyka będzie wydobywać się z komputera. W tym przypadku repertuar może być nieograniczony. Pamiętajmy, aby dobrać oprawę muzyczną pod wszystkich gości.

Oprawa ceremonii  ślubnej

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na dodatkową muzyczną oprawę całej ceremonii. Z pewnością niezapomniane wrażenie wywoła brzmienie skrzypiec lub kwartetu smyczkowego, bądź też pięknego sopranu. Oczywiście w przypadku oprawy kościelnej możliwości doboru pieśni mogą być znacznie ograniczone. Wszystko musi być zgodne z całą liturgią, a wybór utworów musi być potwierdzony przez kapłana. Natomiast jeżeli organizujemy ślub w plenerze możemy wybrać swoją ulubioną piosenkę, jednak zanim zdecydujemy się na konkretny repertuar, warto zapytać o wszystkie możliwości osobę, która zajmie się udzielaniem ślubu. Unikniemy dzięki temu wielu nieporozumień oraz bardzo często konfliktów.  Nie zapominajmy jednak, że ślub to nasza prywatna ceremonia.

No Comments

Post A Comment