Planowanie ślubu

Ślub marzeń. Propozycje i sugestie

Ślub marzeń. Propozycje i sugestie

Marzymy o tym, by ślub był niezapomnianą, magiczną chwilą. Jednak zanim to nastąpi czeka nas szereg przygotowań. Warto przeczytać, co jest ważne podczas organizowania ślubu marzeń.

 

Planowanie

Organizacja ślubu to duże przedsięwzięcie. Przygotowania zajmują na ogół rok i warto mieć plan działania, by marzenia miały szansę się spełnić. Narzeczeni często korzystają ze wsparcia profesjonalnej agencji ślubnej, ale nawet wtedy chcą brać udział w planowaniu uroczystości. Zaczynamy od ustalenia daty i miejsca uroczystości, co wiąże się z rezerwacją terminów w kościele bądź Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w restauracji czy domu weselnym. A może marzymy o uroczystości w plenerze. Zaufane osoby należy poprosić, by pełniły honory świadków. Przygotowując listę gości, weźmy po uwagę możliwości budżetu, czasami trzeba gościom zarezerwować miejsca hotelowe. Należy rozważyć obecność dzieci, gdyż może się to wiązać z zapewnieniem im opieki. Z myślą o gościach ustala się menu przyjęcia weselnego – oni zapamiętają uroczystość również poprzez doznania smakowe. Przemyślmy wybór tortu. Decydując o oprawie muzycznej, możemy wynająć orkiestrę lub DJ-a, niech to będą profesjonaliści. Zwyczajowo nowożeńcy wręczają prezenty rodzicom oraz drobne upominki gościom.

 

Młoda para i ich dzień

W gorączce przygotowań narzeczeni nie mogą zapomnieć o sobie. Przede wszystkim garnitur i suknia ślubna muszą odpowiadać ich upodobaniom i sprawiać, by czuli się królem i królową dnia… oraz nocy. Obrączki – dowód przysięgi – nie wybieramy na ostatnią chwilę, zwłaszcza, jeśli zależy nam na wygrawerowaniu pamiątkowego napisu. Dopełnieniem wizerunku będzie wiązanka ślubna panny młodej, ale kwiaty stanowią też element oprawy uroczystości. Zachęcamy do zdecydowania o motywie przewodnim nadającym dekoracjom weselnym oryginalność. Może się on pojawić także na papeterii ślubnej, etykietach napojów czy wizytówkach z rezerwacją miejsc. Dzień ślubu obfituje w wydarzenia, dlatego radzimy napisanie scenariusza uroczystości i zapoznanie z nim świadków oraz obsługę wesela. W scenariuszu uwzględniamy czas na makijaż i fryzurę panny młodej. Ślub marzeń zapadnie w pamięci, ale magiczne chwile zasługują na uwiecznienie przez fotografa i filmowca. I uwaga: pamiętamy o dobrym humorze i uśmiechu.

 

No Comments

Post A Comment